#2016-04-05 08:30:18 

wiertarka

Użytkownik

Słyszałam, ze pierwszym etapem terapii alkoholowej jesy detoks. Rozumiem, że polegałoby to na odstawieniu w zzupełności alkoholu, ale czy do krwi chorego są wpuszczane dodatkow jakies chemikalia pomagające znieść objawy choroby alkoholowej??
#2016-04-05 09:52:12 

Soulguard

Użytkownik

Tak jak napisałaś, detoks przede wszystkim polega na odcięciu uzaleznionego od spożywania alkoholu. Żeby taka osoba mogła podjąć właściwe leczenie to musi by c zupełnie czysta. Ale czy podaja jakieś leki, chyba nie. Jestem zdania że cierpienie rzeźbi charakter, więc taki odwyk dobrze robi nawet dla wzmocnienia silnej woli.
#2016-04-05 10:10:39 

miałka_ewa

Użytkownik

Nie do końca się zgodzę z poprzednikiem. Owszem na detoksie nie spożywa się alkoholu, ale objawy odstawienia substancji uzależniającej są tak silne, że w tym czasie są choremu podawane specjalne środki uśmierzające ból i inne skutki odstawienia. Zresztą tutaj znajdziesz więcej informacji na czym polega cały proces leczenia alkoholika alkoholterapia.pl/jak-przebiega-leczenie-alkoholika-z-alkoholizmu. Jak sama widzisz tetoks to tak naprawdę wstęp do prawidlowego leczenia.
#2016-04-05 10:39:51 

wiertarka

Użytkownik

Dziękuję za link i poradę. Wiem, ze leczenie może potrwać nawet kilka lat, a w zasadzie alkoholizm jest niewyleczalny, ale myslę, że jak już się przebrnie przez odwyk, to później będzie tylko łatwiej. Dobrze że podają te środki na odtrucie.
#2016-04-05 12:46:53 

miałka_ewa

Użytkownik

jakby ich nie podawali, to leczenie byłoby w zasadzie niehumanitarne moim zdaniem. Powodzenia w leczeniu.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015