#2016-09-27 04:20:46 

naturalna

Użytkownik

Szukam czegoś, co mogłabym wykorzystać, żeby wygodniej się spało. Mam stare łóżko sprężynowe, które strasznie skrzypi i ma wyrobione sprężyny. Nie chce narazie wydawać na nowe, to jest składane, a stoi w salonie, więc tylko składane wchodzi tam w grę. Zastanawiałam się, czy sa jakieś zwijane materace, które można by położyć, żeby poprawić komfort użytkowania.
#2016-09-27 05:05:50 

altanaria

Użytkownik

Jest coś takiego jak materace nawierzchniowe. Tu możesz sobie zobaczyć mjakmaterac.pl/23-materace-nawierzchniowe. To jest cienki, elastyczny materac, który możesz swobodnie na dzień zwinąć i schować do szuflady łóżka czy do schowka na pościel itp. Dobry też jest bardzo w podróży, jako dodatek do łóżka polowego itp.
#2016-09-27 07:11:21 

otello

Użytkownik

Moim zdaniem nie należy mieć sentymentów do takiego starego łóżka, tylko kupić nowe i nowy materac. Spanie na niewygodnym łóżku, nawet jeśli jesteśmy do niego przyzwyczajeni, nie jest zdrowe dla kręgosłupa. Organizm to tak czy siak odczuwa, choćby w formie zmęczenia, bólów w kręgosłupie itp. Ja za długo zwlekałem z wymianą starej wersalki na nowe łóżko, ale jak w końcu zainwestowałem w nowe i dobry materac, to dopiero było czuć różnicę.
#2016-09-27 09:28:34 

JaneJoe

Użytkownik

Myśle że z tym materacem nawierzchniowym to może być dobry pomysł, tylko trzeba wybrać odpowiedni. Są takie, które nawet przy niweielkiej grubości - do 10 cm - świetnie sie sprawdzają, są miękkie i dopasowują się do ciała. Moim zdaniem coś takiego w zupełności wystarczy.
#2016-09-27 11:26:40 

naturalna

Użytkownik

A z czego powinien być zrobiony taki materac? Zwykła pianka wystarczy?
#2016-09-27 12:01:08 

altanaria

Użytkownik

Może być zwykła pianka, ale może być też tak zwana pianka lateksowa. Ona się różni tym od zwykłej, że jest bardziej elastyczna i sprężysta, bardziej równomiernie się ugina. Natomiast twardość materaca już zależy od gęstości tej pianki. To już trzeba samemu wiedzieć, jaki jest najwygodniejszy i sprawdzać oznaczenia. Warto też na pewno troche poczytać na temat materacy dobrych dla kręgosłupa albo nawet poradzić sie ortopedy w tej kwestii.’
#2016-09-27 13:10:18 

naturalna

Użytkownik

Ok, dzięki za wszystkie informacje.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015