#2016-11-04 05:04:35 

warfather

Użytkownik

Witajcie. Mam powazny problem z synem – niedawno uczestniczył on w rozboju i czeka go sprawa karna. Jest już dorosły, a właściwie pełnoletni, tzn. ma już skończone 18 lat, ale dorosłym to go trudno nazwać, bo często zachowuje się jak nieodpowiedzialny gówniarz. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji albo ma rozeznanie, co grozi mojemu synowi za udział w rozboju. I czy uważacie, że konieczne w takiej sytuacji jest wynajecie adwokata?
#2016-11-04 07:42:06 

Soulguard

Użytkownik

A twój syn jak się na to zapatruje? Zrozumiał, że zrobił źle, czy może jest mu wszystko jedno? W końcu jest już pełnoletni i cos powinien zrozumieć, również to, że będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny.
#2016-11-04 10:09:20 

warfather

Użytkownik

Tłumaczył się, że koledzy go namówili do tego rozboju. Ostatnio rzadziej wychodzi z domu, nawet powiedziałbym, że zamknął się w sobie i mało z kim rozmawia. Sądzę, że jest mu głupio i obawia się o konsekwencje.
#2016-11-04 11:45:08 

Soulguard

Użytkownik

Rozumiem. W takim razie myślę, że powinieneś udac się z synem do adwokata specjalizującego się w sprawach karnych, który będzie reprezentował jego interesy w sądzie. Rozbój to czyn zabroniony, za który grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jeśli jednak dany przypadek zostanie uznany przez sąd za przestępstwo rozboju mniejszej wagi, wówczas oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Wymiar kary w danej sprawie jest uzależniony od różnych czynników, takich jak: stopień winy sprawcy oraz szkodliwa społeczność czynu. Szczegóły dotyczące poszczególnych rodzajów rozboju zostały opisane w art. 280 kodeksu karnego. Na pewno adwokat, do którego udasz się wraz z synem, będzie odwoływał się do tych przepisów prawa, dlatego jeszcze przed wizytą u adwokata polecam Tobie i Twojemu synowi dokładne zapoznanie się z przywołanym przeze mnie artykułem k.k. Myślę, że przy pomocy odpowiedniego prawnika uda Wam się możliwie jak najbardziej pomyślnie rozstrzygnąc tę sprawę. Dobry adwokat jest w stanie dokładnie rozpoznac sprawę karną danego klienta i podjąć właściwe działania w zakresie swoich zawodowych kompetencji. Może również udzielić wsparcia Twojemu synowi po wydaniu wyroku, gdy np. będzie chciał wnioskować, by udzielono mu przerwy w wykonaniu kary lub żeby odroczono jej wykonanie.
#2016-11-04 13:24:38 

warfather

Użytkownik

Dzięki za informacje. Tak więc zdecydowałem się poszukac dobrego adwokata w moim mieście, a także zapoznac się z odpowiednimi przepisami kodeksu karnego. Mój syn również się z nimi zapoznał i co prawda nie jest zachwycony, gdy dowiedział się co mu grozi, ale przynajmniej może się psychicznie nastawić na to, co go czeka. Mimo wszystko jednak i tak licze, że może dzięki wsparciu doświadczonego adwokata sędzia nie wyda surowego wyroku i mojemu synowi uda się uniknąć więzienia.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015