#2017-10-19 19:47:43 

warfather

Użytkownik

Mam takie pytanie. Ja zostałem w domu z rodzicami – tato juz nie zyje - i się nimi opiekowałem. Mama teraz ciężko zachorowała i żeby zapewnić jej opieke musze wynajmowac opiekunke. Siostra bardzo dobrze zarabia, ale powiedziala, ze ja mieszkam z mama, wiec ja mam się nią opiekować i ona nie pomoze finansowo, bo mieszkanie i tak pozniej bedzie moje. Czy jest wogole taka opcja, żeby jakos sadowo zmusic moja siostre do pomocy finansowej w tej sytuacj? Czy mamie nie nalezą się od niej jakies alimenty? Ile może kosztować pomoc prawnika w takiej sytuacji?
#2017-10-19 22:25:50 

wiertarka

Użytkownik

a mama nie ma żadnego źródła dochodu? Jakieś emerytury czy renty?
#2017-10-20 00:40:18 

warfather

Użytkownik

ma bardzo małą rentę, chyba najniższą z możliwych. To ledwo wystarcza na pieluchomajtki i leki. Na razie ja się zajmuje mamą i ta opiekunka za ktora słono płace. Na dłuższą metę zwyczajnie mnie na to nie stac.
#2017-10-20 02:02:45 

fiona

Użytkownik

Niestety Twoja sytuacja to nie jest wyjątek, a coraz częściej reguła. W sprawie alimentów prawnik w Warszawie czy gdziekolwiek indziej to według mnie rzecz niezbędna. Bez niego zginiesz w sądzie, tym bardziej że sam piszesz, że siostra jest bogata i pewnie takiego prawnika w razie czego zatrudni. Sprawdź sobie tego linka http://prosterozwody.pl/wladza-rodzicielska/alimenty-warszawa/. Tam co prawda ceny chyba nie ma, ale jest za to opisane co i jak trzeba załatwiać. Moim zdaniem siostra powinna płacić alimenty na mamę, ale naprawde najlepiej będzie jak osobiście pogadasz z adwokatem.
#2017-10-20 04:58:05 

JaneJoe

Użytkownik

czy ludzie gdzieś zgubili swoje sumienia? Czy siostra w ogóle nie pomaga Ci w opiece nad mamą? Czy w ogóle ją odwiedza?
#2017-10-20 06:32:43 

warfather

Użytkownik

raz na miesiac nas odwiedzi, tyle ze ona po prostu odwiedza, wpada na godzine i już. Wszystko przy mamie robie ja i opiekunka, a przeciez ja tez pracuje.
#2017-10-20 09:15:05 

fiona

Użytkownik

moim zdaniem siostra na bank będzie musiała jakoś finansowo Ci pomóc. Sprawdź sobie tę kancelarię, którą prowadzi Adwokat Jarosław Błasiński. On specjalizuje się w sprawach rozwodowych i alimentacyjnych, także w takich mniej typowych, gdy o alimenty ubiegają się rodzicie od dzieci. Na pewno udzieli Ci bardziej dokładnych informacji niż my na tym forum.
#2017-10-20 10:16:12 

warfather

Użytkownik

Dobra, będe probowal. Dzieki za informacje i wsparcie.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015